book-1934675_640

Komiksy

Zastanawiałem się kiedyś co najbardziej wspominam z dzieciństwa? okazało się, że jest mnóstwo rzeczy. Wymieniać można by było godzinami i opisywać co z daną rzeczą mamy za wspomnienia. jednak najbardziej w głowie człowieka zostaje to do czego dochodzi sam i co sam poznaje.

Komiksy czy książki?

Można by się wydawać, że raczej książki, ale jednak nie do końca. Co pamiętacie z młodszych lat? Książki, które czytała wam mama do poduszki? |Czy pamiętacie pierwsza przeczytana przez was książkę? Nie. Komiksy zostają u młodego człowieka o wiele dużej w pamięci niż zwykła książka. Mając trzydzieści kilka lat jestem w stanie wymienić wszystkie komiksy jakie przeczytałem w szkole podstawowej. Do dziś pamiętam te rysunki i obrazki. W szkolnej bibliotece, która odwiedzałem bardzo często przeczytałem wszystkie komiksy jakie były. Nie mówię, że książka jest zła. Jako osoba, która dużo czyta mogę powiedzieć, że książka jest bardzo dobra do kształtowania wyobraźni, ale dla młodych ludzi komiks jest wstępem do czytania książek. Komiksy na pewnym etapie życia człowieka są jak najbardziej odpowiednie, aby kształtować młodego człowieka.

Komiksy i dorośli

Jak się okazuje jednak fascynacja z dzieciństwa komiksami pozostaje niektórym osobą do końca życia. Inna sprawa, że komiksy stały się w pewnym sensie dziełem sztuki, które potrafią docenić tylko koneserzy i znawcy tej dziedziny sztuki. Nie mówię tutaj o komiksach typu: Kaczor Donald. Fascynacja ta jest jak najbardziej uzasadniona. Dzisiejsze komiksy, to przede wszystkim piękne rysunki i ciekawa historia, która powoduje, że człowiek przeżywa to co najlepszego w najlepszej książce. Komiksy z dzieciństwa to piękne kolorowe rysunki, a komiksy, którymi zaczytują się dorośli to już inna historia.

Podsumowanie

Można jak najbardziej wszystkim polecić, aby swoje dzieci zaraźili pasją czytania. Jak najbardziej można to zrobić zaczynając od czytania komiksów albo książek rozwijających wyobraźnię – Zniszcz ten dziennik jest tutaj dobrą propozycją. Każde dziecko na pewno zainteresuje się kolorowymi ilustracjami i ciekawą historią. Z czasem jednak młody człowiek wymaga czegoś więcej od czytania, chce przeżyć bardziej złożoną historię i przede wszystkim dłuższą. Wtedy sięga się po pierwsze książki i już się przeważnie zostaje w tym świecie, który kształtuje i rozwija wyobraźnie. Komiksy jednak to jak pisałem wcześniej dzieła sztuki, którymi fascynują się wszyscy bez względu na wiek dlatego rola komiksu troszkę się na przełomie ostatnich lat zmieniła. Nie zmienia to jednak faktu, że komiksy to przede wszystkim świetna rozrywka i miło spędzony czas. Dobry komiks jak dobra książka oderwie nas od codzienności i przeniesie w wspaniały świat kolorowych ilustracji i pięknej historii

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>